TDK Corporation CC45SL3DD181JYVNA
Part No.:
CC45SL3DD181JYVNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CC45SL3DD181JYVNA.pdf
Description:
CAP CER 180PF 2KV SL RADIAL
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CC45
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CC45SL3DD181JYVNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CC45SL3DD181JYVNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC45SL3DD181JYVNA?
Image CC45SL3DD181JYVNA
Part Number CC45SL3DD181JYVNA
Manufacturer TDK Corporation
Series CC45
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Features High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)