TDK Corporation CC45SL3AD560JYGNA
Part No.:
CC45SL3AD560JYGNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CC45SL3AD560JYGNA.pdf
Description:
CAP CER 56PF 1KV SL RADIAL
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.374" (9.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CC45SL3AD560JYGNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CC45SL3AD560JYGNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC45SL3AD560JYGNA?
Image CC45SL3AD560JYGNA
Part Number CC45SL3AD560JYGNA
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)