CC45SL3AD470JYGNA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CC45SL3AD470JYGNA |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | CC45 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 47 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | SL |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Features | High Voltage, Low Dissipation Factor |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Size / Dimension | 0.217" Dia (5.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.374" (9.50mm) |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |