CC45SL3AD391JYGNA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CC45SL3AD391JYGNA |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 390 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | SL |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Size / Dimension | 0.413" Dia (10.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.571" (14.50mm) |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |