TDK Corporation CC45SL3AD390JYVNA
Part No.:
CC45SL3AD390JYVNA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CC45SL3AD390JYVNA.pdf
Description:
CAP CER 39PF 1KV SL RADIAL
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.374" (9.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CC45SL3AD390JYVNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CC45SL3AD390JYVNA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC45SL3AD390JYVNA?
Image CC45SL3AD390JYVNA
Part Number CC45SL3AD390JYVNA
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)