TDK Corporation CC45SL3AD121JYGNA
Part No.:
CC45SL3AD121JYGNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CC45SL3AD121JYGNA.pdf
Description:
CAP CER 120PF 1KV SL RADIAL
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CC45
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
SL
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order CC45SL3AD121JYGNA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CC45SL3AD121JYGNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC45SL3AD121JYGNA?
Image CC45SL3AD121JYGNA
Part Number CC45SL3AD121JYGNA
Manufacturer TDK Corporation
Series CC45
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Features High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)