TDK Corporation CAA573X7T2V335M640LJ
Part No.:
CAA573X7T2V335M640LJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CAA573X7T2V335M640LJ.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
Shipping
Inventory:293
Series:
CA
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
350V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension:
0.236" L x 0.295" W (6.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.272" (6.90mm)
J-Lead
1. How to order CAA573X7T2V335M640LJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CAA573X7T2V335M640LJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAA573X7T2V335M640LJ?
Image CAA573X7T2V335M640LJ
Part Number CAA573X7T2V335M640LJ
Manufacturer TDK Corporation
Series CA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 350V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.295" W (6.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.272" (6.90mm)