TDK Corporation CAA572X7T2V225M640LH
Part No.:
CAA572X7T2V225M640LH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CAA572X7T2V225M640LH.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 350V X7T SMD
Shipping
Inventory:252
Series:
MEGACAP, CA
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
350V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
Stacked SMD, 2 L-Lead
Size / Dimension:
0.236" L x 0.220" W (6.00mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.272" (6.90mm)
J-Lead
1. How to order CAA572X7T2V225M640LH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CAA572X7T2V225M640LH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAA572X7T2V225M640LH?
Image CAA572X7T2V225M640LH
Part Number CAA572X7T2V225M640LH
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 350V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case Stacked SMD, 2 L-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.220" W (6.00mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.272" (6.90mm)