TDK Corporation CAA572X6T2W225M640LJ
Part No.:
CAA572X6T2W225M640LJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CAA572X6T2W225M640LJ.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
Series:
CA
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
X6T
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.272" (6.90mm)
J-Lead
1. How to order CAA572X6T2W225M640LJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CAA572X6T2W225M640LJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAA572X6T2W225M640LJ?
Image CAA572X6T2W225M640LJ
Part Number CAA572X6T2W225M640LJ
Manufacturer TDK Corporation
Series CA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X6T
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.272" (6.90mm)