TDK Corporation CAA572C0G3A663J640LJ
Part No.:
CAA572C0G3A663J640LJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CAA572C0G3A663J640LJ.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
Series:
CA
Capacitance:
0.066 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.272" (6.90mm)
J-Lead
1. How to order CAA572C0G3A663J640LJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CAA572C0G3A663J640LJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAA572C0G3A663J640LJ?
Image CAA572C0G3A663J640LJ
Part Number CAA572C0G3A663J640LJ
Manufacturer TDK Corporation
Series CA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.066 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.272" (6.90mm)