C5750Y5V1C107Z.pdf
| Image |  |
| Part Number | C5750Y5V1C107Z |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 16V |
| Temperature Coefficient | Y5V (F) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.110" (2.80mm) |