TDK Corporation C5750Y5V1A107Z
Part No.:
C5750Y5V1A107Z
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750Y5V1A107Z.pdf
Description:
CAP CER 100UF 10V Y5V 2220
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750Y5V1A107Z on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750Y5V1A107Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750Y5V1A107Z?
Image C5750Y5V1A107Z
Part Number C5750Y5V1A107Z
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 100 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)