TDK Corporation C5750X7T2W684M200KA
Part No.:
C5750X7T2W684M200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7T2W684M200KA.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 450V X7T 2220
Shipping
Inventory:270
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7T2W684M200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7T2W684M200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7T2W684M200KA?
Image C5750X7T2W684M200KA
Part Number C5750X7T2W684M200KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)