TDK Corporation C5750X7T2J474M250KC
Part No.:
C5750X7T2J474M250KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7T2J474M250KC.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 630V X7T 2220
Shipping
Inventory:973
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7T2J474M250KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7T2J474M250KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7T2J474M250KC?
Image C5750X7T2J474M250KC
Part Number C5750X7T2J474M250KC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)