C5750X7S3D472K200KA.pdf
| Image |  |
| Part Number | C5750X7S3D472K200KA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 4700 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | High Voltage |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.087" (2.20mm) |