TDK Corporation C5750X7S3D103M250KE
Part No.:
C5750X7S3D103M250KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7S3D103M250KE.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7S 2220
Shipping
Inventory:446
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7S3D103M250KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7S3D103M250KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7S3D103M250KE?
Image C5750X7S3D103M250KE
Part Number C5750X7S3D103M250KE
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)