TDK Corporation C5750X7S3D103K250KA
Part No.:
C5750X7S3D103K250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7S3D103K250KA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7S 2220
Shipping
Inventory:384
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7S3D103K250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7S3D103K250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7S3D103K250KA?
Image C5750X7S3D103K250KA
Part Number C5750X7S3D103K250KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)