TDK Corporation C5750X7S3A473K250KA
Part No.:
C5750X7S3A473K250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7S3A473K250KA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 1KV X7S 2220
Shipping
Inventory:224
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7S3A473K250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7S3A473K250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7S3A473K250KA?
Image C5750X7S3A473K250KA
Part Number C5750X7S3A473K250KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)