TDK Corporation C5750X7S2A685M200KB
Part No.:
C5750X7S2A685M200KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7S2A685M200KB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 100V X7S 2220
Shipping
Inventory:350
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7S2A685M200KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7S2A685M200KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7S2A685M200KB?
Image C5750X7S2A685M200KB
Part Number C5750X7S2A685M200KB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)