TDK Corporation C5750X7S2A106M230KB
Part No.:
C5750X7S2A106M230KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7S2A106M230KB.pdf
Description:
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
Shipping
Inventory:588
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7S2A106M230KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7S2A106M230KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7S2A106M230KB?
Image C5750X7S2A106M230KB
Part Number C5750X7S2A106M230KB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)