C5750X7R2J224M230KE.pdf
| Image |  |
| Part Number | C5750X7R2J224M230KE |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 630V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Soft Termination |
| Ratings | - |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.102" (2.60mm) |