C5750X7R2E684M230KA.pdf
| Image |  |
| Part Number | C5750X7R2E684M230KA |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 250V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.098" (2.50mm) |