TDK Corporation C5750X7R2E474M230KA
Part No.:
C5750X7R2E474M230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R2E474M230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2220
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R2E474M230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R2E474M230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R2E474M230KA?
Image C5750X7R2E474M230KA
Part Number C5750X7R2E474M230KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)