TDK Corporation C5750X7R2E334K160KA
Part No.:
C5750X7R2E334K160KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R2E334K160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 250V X7R 2220
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R2E334K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R2E334K160KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R2E334K160KA?
Image C5750X7R2E334K160KA
Part Number C5750X7R2E334K160KA
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)