TDK Corporation C5750X7R2E105K230KE
Part No.:
C5750X7R2E105K230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R2E105K230KE.pdf
Description:
CAP CER 1UF 250V X7R 2220
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R2E105K230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R2E105K230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R2E105K230KE?
Image C5750X7R2E105K230KE
Part Number C5750X7R2E105K230KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)