TDK Corporation C5750X7R2A684K160KM
Part No.:
C5750X7R2A684K160KM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R2A684K160KM.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2220
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R2A684K160KM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R2A684K160KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R2A684K160KM?
Image C5750X7R2A684K160KM
Part Number C5750X7R2A684K160KM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)