TDK Corporation C5750X7R2A335M230KA
Part No.:
C5750X7R2A335M230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R2A335M230KA.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 100V X7R 2220
Shipping
Inventory:774
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R2A335M230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R2A335M230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R2A335M230KA?
Image C5750X7R2A335M230KA
Part Number C5750X7R2A335M230KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)