TDK Corporation C5750X7R1H685M250KA
Part No.:
C5750X7R1H685M250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R1H685M250KA.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 50V X7R 2220
Shipping
Inventory:429
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R1H685M250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R1H685M250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R1H685M250KA?
Image C5750X7R1H685M250KA
Part Number C5750X7R1H685M250KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)