TDK Corporation C5750X7R1H475K280KM
Part No.:
C5750X7R1H475K280KM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R1H475K280KM.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 2220
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R1H475K280KM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R1H475K280KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R1H475K280KM?
Image C5750X7R1H475K280KM
Part Number C5750X7R1H475K280KM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)