TDK Corporation C5750X7R1H335K230KM
Part No.:
C5750X7R1H335K230KM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R1H335K230KM.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X7R 2220
Shipping
Inventory:406
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R1H335K230KM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R1H335K230KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R1H335K230KM?
Image C5750X7R1H335K230KM
Part Number C5750X7R1H335K230KM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)