TDK Corporation C5750X7R1H226M250KB
Part No.:
C5750X7R1H226M250KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R1H226M250KB.pdf
Description:
CAP CER 22UF 50V X7R 2220
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R1H226M250KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R1H226M250KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R1H226M250KB?
Image C5750X7R1H226M250KB
Part Number C5750X7R1H226M250KB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)