TDK Corporation C5750X7R1E685K160KM
Part No.:
C5750X7R1E685K160KM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R1E685K160KM.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 25V X7R 2220
Shipping
Inventory:612
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R1E685K160KM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R1E685K160KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R1E685K160KM?
Image C5750X7R1E685K160KM
Part Number C5750X7R1E685K160KM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)