TDK Corporation C5750X7R1C336M200KB
Part No.:
C5750X7R1C336M200KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R1C336M200KB.pdf
Description:
CAP CER 33UF 16V X7R 2220
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R1C336M200KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R1C336M200KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R1C336M200KB?
Image C5750X7R1C336M200KB
Part Number C5750X7R1C336M200KB
Product Status Not For New Designs
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)