TDK Corporation C5750X7R1C226M280KA
Part No.:
C5750X7R1C226M280KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X7R1C226M280KA.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R 2220
Shipping
Inventory:879
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X7R1C226M280KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X7R1C226M280KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X7R1C226M280KA?
Image C5750X7R1C226M280KA
Part Number C5750X7R1C226M280KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)