TDK Corporation C5750X6S2W105K250KA
Part No.:
C5750X6S2W105K250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X6S2W105K250KA.pdf
Description:
CAP CER 1UF 450V X6S 2220
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X6S2W105K250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X6S2W105K250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X6S2W105K250KA?
Image C5750X6S2W105K250KA
Part Number C5750X6S2W105K250KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)