TDK Corporation C5750X5R2E684K230KA
Part No.:
C5750X5R2E684K230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X5R2E684K230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 250V X5R 2220
Shipping
Inventory:440
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X5R2E684K230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X5R2E684K230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X5R2E684K230KA?
Image C5750X5R2E684K230KA
Part Number C5750X5R2E684K230KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)