TDK Corporation C5750X5R2A475M230KA
Part No.:
C5750X5R2A475M230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750X5R2A475M230KA.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X5R 2220
Shipping
Inventory:500
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750X5R2A475M230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750X5R2A475M230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750X5R2A475M230KA?
Image C5750X5R2A475M230KA
Part Number C5750X5R2A475M230KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)