TDK Corporation C5750JB2J224M230KA
Part No.:
C5750JB2J224M230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750JB2J224M230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V JB 2220
Shipping
Inventory:133
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
JB
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750JB2J224M230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750JB2J224M230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750JB2J224M230KA?
Image C5750JB2J224M230KA
Part Number C5750JB2J224M230KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)