TDK Corporation C5750JB2J154K160KA
Part No.:
C5750JB2J154K160KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750JB2J154K160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 630V JB 2220
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
JB
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750JB2J154K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750JB2J154K160KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750JB2J154K160KA?
Image C5750JB2J154K160KA
Part Number C5750JB2J154K160KA
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)