TDK Corporation C5750JB2A684K160KA
Part No.:
C5750JB2A684K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750JB2A684K160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V JB 2220
Shipping
Inventory:462
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
JB
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750JB2A684K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750JB2A684K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750JB2A684K160KA?
Image C5750JB2A684K160KA
Part Number C5750JB2A684K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)