TDK Corporation C5750C0G2W104K280KA
Part No.:
C5750C0G2W104K280KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750C0G2W104K280KA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 450V C0G 2220
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750C0G2W104K280KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750C0G2W104K280KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750C0G2W104K280KA?
Image C5750C0G2W104K280KA
Part Number C5750C0G2W104K280KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)