TDK Corporation C5750C0G2J683K230KC
Part No.:
C5750C0G2J683K230KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750C0G2J683K230KC.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 630V C0G 2220
Shipping
Inventory:500
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750C0G2J683K230KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750C0G2J683K230KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750C0G2J683K230KC?
Image C5750C0G2J683K230KC
Part Number C5750C0G2J683K230KC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)