TDK Corporation C5750C0G2J683J230KE
Part No.:
C5750C0G2J683J230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750C0G2J683J230KE.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 630V C0GNP0 2220
Shipping
Inventory:313
Product Status:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750C0G2J683J230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750C0G2J683J230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750C0G2J683J230KE?
Image C5750C0G2J683J230KE
Part Number C5750C0G2J683J230KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)