TDK Corporation C5750C0G2J104G280KC
Part No.:
C5750C0G2J104G280KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C5750C0G2J104G280KC.pdf
Description:
COMMERCIAL GRADE,MLCC,2220,C0G,6
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C5750C0G2J104G280KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C5750C0G2J104G280KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C5750C0G2J104G280KC?
Image C5750C0G2J104G280KC
Part Number C5750C0G2J104G280KC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)