TDK Corporation C4532X7T2W334M160KA
Part No.:
C4532X7T2W334M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7T2W334M160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 450V X7T 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7T2W334M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7T2W334M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7T2W334M160KA?
Image C4532X7T2W334M160KA
Part Number C4532X7T2W334M160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)