TDK Corporation C4532X7T2J224M200KE
Part No.:
C4532X7T2J224M200KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7T2J224M200KE.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7T 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7T2J224M200KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7T2J224M200KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7T2J224M200KE?
Image C4532X7T2J224M200KE
Part Number C4532X7T2J224M200KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)