TDK Corporation C4532X7T2J224M200KC
Part No.:
C4532X7T2J224M200KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7T2J224M200KC.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7T 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7T2J224M200KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7T2J224M200KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7T2J224M200KC?
Image C4532X7T2J224M200KC
Part Number C4532X7T2J224M200KC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)