TDK Corporation C4532X7T2J154K160KC
Part No.:
C4532X7T2J154K160KC
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7T2J154K160KC.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1812
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7T2J154K160KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7T2J154K160KC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7T2J154K160KC?
Image C4532X7T2J154K160KC
Part Number C4532X7T2J154K160KC
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)