TDK Corporation C4532X7T2E684M160KA
Part No.:
C4532X7T2E684M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7T2E684M160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 250V X7T 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C4532X7T2E684M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7T2E684M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7T2E684M160KA?
Image C4532X7T2E684M160KA
Part Number C4532X7T2E684M160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)