TDK Corporation C4532X7S3D222K160KA
Part No.:
C4532X7S3D222K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C4532X7S3D222K160KA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7S 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Style:
1. How to order C4532X7S3D222K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532X7S3D222K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532X7S3D222K160KA?
Image C4532X7S3D222K160KA
Part Number C4532X7S3D222K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)